Обласний бюджет-2019 обговорили з представниками фахових кіл Львівщини

06.12.2018
Обласний бюджет-2019 обговорили з представниками фахових кіл Львівщини

Про основні показники обласного бюджету на 2019 рік, ключові цільові програми, які і чому отримають додаткове фінансування та що саме передбачено для Львівщини в Державному бюджеті було представлено у Львівській обласній раді сьогодні, 6 грудня, на розгляд громадськості, експертів, науковців.

Проект бюджету

Як розповів голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олег Домчак, у бюджеті на наступний рік буде закцентовано увагу на розвиткові проекти, заходи з енергозбереження, підтримку комунальних установ, підтримку учасників АТО та їх сімей, співпрацю зі Сходом, забезпечення належного функціонування в області галузі освіти, медицини, соціального захисту.

«У вигляді субвенції з Державного бюджету для місцевих бюджетів передбачаються такі кошти: на природоохоронні заходи на об’єктах комунальної власності – 579,7 млн грн, підвищення якості освіти – 1500 млн грн, створення і ремонт існуючих спортивних комплексів при школах -150 млн грн, будівництво мультифункціональних спортивних майданчиків - 200 млн гр., будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних п’ятдесятиметрових басейнів -200 млн грн, - зазначив Олег Домчак. – Ми очікуємо розподіл цих коштів для області».

«Серед позитивних бюджетних деталей, то слід відзначити часткову адресну монетизацію пільг на житлові субсидії у розмірі 20 млрд грн, також збільшення на 25% розміру субвенції з дорожнього фонду для ремонту місцевих доріг. Заклади вищої освіти І –ІІ рівня акредитації державної власності, які планували передати нам на утримання, залишаються на фінансуванні з державного бюджету», - пояснив голова бюджетної комісії.

Певними негативами, за словами Олега Домчака, можна назвати зменшення надходжень коштів від сплати екологічного податку до спеціального цільового природоохоронного фонду обласного бюджету.

«Через зміну у 2018 році нормативів з 55% до 35% на користь державного бюджету надходження від екологічного податку суттєво зменшено. На жаль, ця норма залишається і у 2019 році. У цьому році планується отримати 55,3 млн, - зауважив Олег Домчак. – Також фіксуємо відсутність субвенції на компенсацію пільгового проїзду. Відтак в обласному бюджеті ми закладаємо на ці потреби 4 млн грн. Додаткові кошти мають передбачити і місцеві бюджети».

Що стосується питання обласних цільових програм, то в наступному році їх буде 30, вони стануть комплексними. На них передбачено в обласному бюджету фінансовий ресурс в розмірі близько 1,5 млрд грн.

«Хочу наголосити, що ми будемо додатково фінансувати успішні програми, зокрема, Програму проведення конкурсу проектів місцевого розвитку – 130 млн грн, програму розвитку мережі автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху – 370 млн грн, розвиток спорту – 31,8 млн грн, соціальних захист населення, охорону здоров’я Львівщини та спільні проекти МТД», - резюмував Олег Домчак.

Водночас експерти, які зібралися на громадські обговорення, мали можливість задати запитання, внести власні пропозиції та бачення покращення бюджетних процесів. Усю інформацію, яку вони зафіксували у письмовому вигляді, розгляне профільний відділ з питань бюджет та обласних програм ЛОР.

Презентація тут